Kim sa možno na budúci týždeň stretne s Putinom

18.04.2019 11:49
UKRAINE-CRISIS/CRIMEA-PUTIN
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin Autor: ,

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa na budúci týždeň pravdepodobne stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Schôdzka má prebehnúť v ruskom ďalekovýchodnom meste Vladivostok. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Vodca KĽDR bude pravdepodobne do Vladivostoku cestovať svojím špeciálnym vlakom cez Čínu rovnako, ako keď sa vo februári tohto roku vo vietnamskej metropole Hanoj stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

O pripravovanej návšteve Kim Čong-una v Rusku svedčí aj skutočnosť, že japonská televízia Fuji News Network (FNN) odvysielala zábery, na ktorých je údajne vidieť šéfa Kimovho protokolu Kim Čang-suna pri obhliadke železničnej stanice vo Vladivostoku.

Putin ruský Ďaleký východ navštívi na budúci týždeň cestou na medzinárodné fórum o čínskej iniciatíve tzv. Novej hodvábnej cesty, ktoré sa bude konať 26. apríla v čínskej metropole Peking. O Putinovej plánovanej návšteve Vladivostoku svedčia sprísnené bezpečnostné opatrenia, ktoré miestne úrady v meste zaviedli.

Ak by sa summit Putin-Kim uskutočnil, išlo by o vôbec prvé vzájomné stretnutie oboch lídrov.

#Kim Čong-un #Vladimir Putin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku