Zákonodarcovia na Floride schválili zákon povoľujúci učiteľom nosiť zbraň

Snemovňa reprezentantov amerického štátu Florida schválila v stredu návrh zákona povoľujúci učiteľom nosiť strelné zbrane - ide o sporný krok, ktorého účinnosť pri eliminovaní strelieb na školách nie je vôbec dokázaná. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

02.05.2019 09:32
USA / Florida / držba zbraní / Foto: ,
Ilustračné foto
debata (4)

Cieľom opatrenia je zabrániť streľbám na školách, ako bola tá z februára 2018 na strednej škole v meste Parkland, keď bolo zabitých 17 ľudí. Opatrenie už predtým schválil floridský Senát, teda horná komora, a teraz sa dostane na stôl republikánskemu guvernérovi Floridy Ronovi DeSantisovi.

Podporovatelia návrhu zákona, ktorý umožňuje učiteľom dobrovoľne nosiť strelné zbrane v školských areáloch, ak absolvujú 144 hodín tréningu, tvrdia, že ozbrojení učitelia by mohli zachrániť životy v prípade streľby na škole.

Odporcovia návrhu zákona však varujú pred nebezpečenstvom nehôd v radoch učiteľov, ktorí budú poverení úlohou chrániť žiakov aj ich učiť a ktorých si v prípade streľby na škole môže privolaná polícia pomýliť so strelcom.

„Ozbrojovanie učiteľov je návod na katastrofu – ľahkomyseľný, nerozumný plán, ktorý skomplikuje situácie s aktívnym strelcom,“ uviedla o opatrení členka snemovne Val Demingsová, floridská demokratka a bývalá policajná šéfka v meste Orlando.

„Tým pravým riešením je držať strelné zbrane mimo dosahu nesprávnych rúk,“ napísala na Twitteri Demingsová.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Florida #držba zbraní
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy