Ozbrojenci v Burkina Faso zaútočili na kostol a zastrelili šesť ľudí

Kňaza a piatich ďalších ľudí zastrelili neznámi ozbrojenci v nedeľu počas omše v katolíckom kostole v meste Dablo v severnej časti afrického štátu Burkina Faso. S odvolaním sa na miestne bezpečnostné zložky a predstaviteľov o tom informovala agentúra AFP.

12.05.2019 21:12
5

„Okolo 9.00 h (11.00 h SELČ), počas zhromaždenia, ozbrojenci vtrhli do katolíckeho kostola a začali strieľať,“ povedal pre AFP starosta mesta Dablo Ousmane Zongo.

Podobný incident sa na severe krajiny stal aj koncom apríla. Ozbrojenci zaútočili na protestantský kostol v malom meste Silgadji, pričom zabili štyroch členov kongregácie a pastora.

Násilie na severe Burkiny Faso sa začalo ešte v roku 2015, odkedy sa rozšírilo aj na východ, do blízkosti hraníc s Togom a Beninom. Burkinská vláda vyhlásila koncom uplynulého roka výnimočný stav v siedmich z 13 samosprávnych oblastí krajiny po tom, ako pri útoku blízko hranice s Mali zahynulo desať žandárov. Útoky predtým trikrát otriasli aj hlavným mestom Ouagadougou, kde prišlo o život celkove 60 ľudí.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #teroristický útok #Burkina Faso