Sú za dierou vo WhatsAppe a sledovaním tajné služby?

, , 15.05.2019 17:35

Útok má všetky charakteristické znaky činnosti súkromnej spoločnosti, ktorá údajne spolupracuje s vládami a dodáva špionážny softvér, ktorý prevezme kontrolu nad funkciami operačného systému mobilného telefónu.

VIDEO: Pozrite si verziu kauzy podľa odborníka na IT Ondreja Macka.

Jeden z najpopulárnejších komunikačných kanálov, ktorý vo svete používa až 1,5 miliardy ľudí, umožňoval sledovanie používateľov. Izraelská firma NSO Group dokázala prelomiť ochranu a výsledkom je ukradnutie osobnej komunikácie neznámeho počtu používateľov. Podľa zahraničných médií mohli dieru v systéme zneužiť tajné služby na sledovanie nepohodlných ľudí. WhatsApp už dieru vo svojom komunikačnom systéme opravil a užívatelia môžu vraj opäť bezpečne komunikovať po stiahnutí najnovšej aplikácie.

„WhatsApp ľuďom odporúča prechod na najčerstvejšiu verziu našej aplikácie a aktualizáciu ich mobilného operačného systému v záujme ochrany pred potenciálnym cieleným zneužitím, ktoré je navrhnuté k získaniu informácií ukladaných na mobilných zariadeniach,“ citoval vyhlásenie WhatsApp denník NYT.

Chatovacia služba sa o probléme dozvedela začiatkom mesiaca. Podľa upozornenia vydaného v noci na utorok sa chyba týkala telefónov s operačným systémom android od Googlu, iPhonov firmy Apple, zariadení so systémom Windows Phone od Microsoftu aj Tizen od Samsungu. „Útok má všetky charakteristické znaky činnosti súkromnej spoločnosti, ktorá údajne spolupracuje s vládami a dodáva špionážny softvér, ktorý prevezme kontrolu nad funkciami operačného systému mobilného telefónu,“ povedal WhatsApp novinárom.

WhatsApp stále vyšetruje, či boli v dôsledku tohto incidentu dotknuté dáta užívateľov v EÚ.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#mobilné telefóny #hekerské útoky #aplikácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

59,99
Grande červené ruže

Grande červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk