Pre podozrenie z daňových únikov vykonali raziu v 11 nemeckých bankách

15.05.2019 21:19

Vyšetrovatelia z Frankfurtu nad Mohanom dnes po celom Nemecku vykonali raziu v 11 nemeckých bankách a sporiteľniach, ôsmich bytoch a niekoľkých kanceláriách daňových poradcov a správcov majetku. Hľadali dôkazy pre podozrenie z daňových únikov, ktorých sa podľa nich mohli dopustiť majetní jednotlivci. Na stopu ich priviedli dokumenty o daňových rajoch, informujú médiá.

Akcia podľa frankfurtského prokurátora nadväzovala na novembrovú dvojdňovú raziu v centrále najväčšej nemeckej banky Deutsche Bank. Vyšetrovatelia vtedy hľadali dôkazy o praní špinavých peňazí na základe zistení z takzvaných panamských dokumentov (Panama Papers). Deutsche Bank dnes uviedla, že predmetom vyšetrovania nie je ona, ale súkromné ​​osoby. Dodala, že s vyšetrovateľmi spolupracuje, jej kancelárie tentoraz prehľadávané neboli.

Úrady podozrievajú osem jednotlivcov, že s pomocou bývalej pobočky Deutsche Bank na Britských Panenských ostrovoch založili firmy v daňových rajoch. Dúfali, že sa im podarí zatajiť pred nemeckými úradníkmi svoje kapitálové zisky a že sa vyhnú plateniu daní.

Téma daňových rajov sa stala aktuálna na jar 2016, keď aféra panamských dokumentov odhalila, že desiatky významných osôb z politiky i biznisu ukrývajú zisky v daňových rajoch. Ako daňové raje sa označujú krajiny s nízkym alebo žiadnym zdanením zahraničných firiem.

#razia #Nemecko #daňové úniky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

59,99
Grande červené ruže

Grande červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk