V Šanghaji sa zrútila budova, pod troskami uviazlo najmenej 9 ľudí

Najmenej deväť stavebných robotníkov zostalo uväznených pod sutinami priemyselnej budovy, ktorá sa vo štvrtok zrútila v Šanghaji. V budove prebiehali rekonštrukčné práce, aby mohla slúžiť ako predajňa áut, informovali podľa agentúry AFP miestne médiá.

16.05.2019 11:58
šanghaj, čína, zrútenie budovy, záchranári Foto: ,
V Šanghaji sa zrútila priemyselná budova, pod troskami uviazlo najmenej 9 robotníkov. Na mieste zasahovalo 24 záchranárskych vozidiel s viac než 150 záchranármi.
debata

K zrúteniu budovy, ktorá sa nachádza v centrálnej časti Šanghaja, došlo okolo 11.00 h miestneho času. Na miesto bolo vyslaných najmenej 24 záchranárskych áut a zasahovalo viac ako 150 záchranárov. Čínske médiá dodali, že spod ruín zrútenej budovy sa podarilo vyslobodiť najmenej 11 z celkovo asi 20 uviaznutých osôb. O ich zdravotnom stave neboli bezprostredne správy.

Čínu v uplynulých rokoch postihlo viacero podobných nešťastí. V samotnom Šanghaji v roku 2010 vypukol v práve rekonštruovanom 28-poschodovom dome veľký požiar, pri ktorom prišlo o život najmenej 58 ľudí. Úrady vtedy informovali, že požiar zrejme spôsobila neopatrnosť pri zváračských prácach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #Šanghaj #zrútenie budovy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy