Hnutie žltých viest vo Francúzsku pokračovalo v protestoch

18.05.2019 22:43
Francúzsko / protest / Monsanto
Niekoľko stoviek demonštrantov v Paríži i Bordeaux sa pripojilo k environmentálnym aktivistom v pochode proti spoločnosti Monsanto. Autor: ,

Prívrženci francúzskeho hnutia tzv. žltých viest v sobotu protestovali vo viacerých francúzskych mestách, informovala agentúra AFP. Hnutie si pripomenulo šesťmesačné výročie od prvých demonštrácií v novembri minulého roka, počet protestujúcich sa však zmenšuje.

Podľa francúzskeho ministerstva vnútra sa na sobotňajších protestoch zúčastnilo 15 500 ľudí, z čoho 1600 v Paríži. Oproti minulému týždňu, kedy účasť dosiahla 18 600, to predstavuje pokles. Mnohí z účastníkov však podľa AFP vyjadrili odhodlanie pokračovať v protestoch.

Hnutie žltých viest uvádza, že počet protestujúcich naprieč krajinou dosiahol 41 000.

Prvé protesty po celom Francúzsku sa konali 17. novembra, keď príslušníci hnutia vyšli do ulíc, aby vyjadrili nespokojnosť s reformami prezidenta Emmanuela Macrona. Na demonštráciách sa vtedy zúčastnilo takmer 300 000 ľudí.

Niekoľko stoviek demonštrantov v Paríži i Bordeaux sa pripojilo k environmentálnym aktivistom v pochode proti spoločnosti Monsanto.

Monsanto – dcérska spoločnosť farmaceutickej spoločnosti Bayer – vyrába prípravok proti hmyzu. Jeho kľúčovou zložkou je glyfosát, ktorý podľa aktivistov spôsobuje ľuďom zdravotné problémy vrátane rakoviny. Monsanto však tvrdí, že tento jeho produkt je pre ľudí bezpečný.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Francúzsko #Monsanto #Žlté vesty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku