Hnutie žltých viest vo Francúzsku pokračovalo v protestoch

Prívrženci francúzskeho hnutia tzv. žltých viest v sobotu protestovali vo viacerých francúzskych mestách, informovala agentúra AFP. Hnutie si pripomenulo šesťmesačné výročie od prvých demonštrácií v novembri minulého roka, počet protestujúcich sa však zmenšuje.

18.05.2019 22:43
Francúzsko / protest / Monsanto Foto: ,
Niekoľko stoviek demonštrantov v Paríži i Bordeaux sa pripojilo k environmentálnym aktivistom v pochode proti spoločnosti Monsanto.
debata (4)

Podľa francúzskeho ministerstva vnútra sa na sobotňajších protestoch zúčastnilo 15 500 ľudí, z čoho 1600 v Paríži. Oproti minulému týždňu, kedy účasť dosiahla 18 600, to predstavuje pokles. Mnohí z účastníkov však podľa AFP vyjadrili odhodlanie pokračovať v protestoch.

Hnutie žltých viest uvádza, že počet protestujúcich naprieč krajinou dosiahol 41 000.

Prvé protesty po celom Francúzsku sa konali 17. novembra, keď príslušníci hnutia vyšli do ulíc, aby vyjadrili nespokojnosť s reformami prezidenta Emmanuela Macrona. Na demonštráciách sa vtedy zúčastnilo takmer 300 000 ľudí.

Niekoľko stoviek demonštrantov v Paríži i Bordeaux sa pripojilo k environmentálnym aktivistom v pochode proti spoločnosti Monsanto.

Monsanto – dcérska spoločnosť farmaceutickej spoločnosti Bayer – vyrába prípravok proti hmyzu. Jeho kľúčovou zložkou je glyfosát, ktorý podľa aktivistov spôsobuje ľuďom zdravotné problémy vrátane rakoviny. Monsanto však tvrdí, že tento jeho produkt je pre ľudí bezpečný.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #Monsanto #Žlté vesty