O odpojení Francúza od prístrojov rozhodne až OSN

Zúfalá žiadosť k Organizácii spojených národov (OSN) prinútila francúzskych doktorov pokračovať v podpore životných funkcií muža, ktorý je dlhé roky vo vegetatívnom stave. Jeho prípad si získal pozornosť naprieč Európou.

21.05.2019 16:04
Vincent Lambert / OSN / vegatatívny stav / Foto: ,
Na archívnej snímke z júla 2015 rodičia Vincenta Lamberta Viviane a Pierre (vľavo) Lambertovci prichádzajú do nemocnice vo východofrancúzskom meste Reims, kde je ich syn, nachádzajúci sa roky vo vegetatívnom stave, hospitalizovaný.
debata (5)

Vincent Lambert sa v roku 2008 kriticky zranil pri dopravnej nehode. Jeho rodičia a manželka zastávajú opačný názor na udržiavanie muža na prístrojoch. Po rokoch súdnych sporov sa tím doktorov rozhodol, že mu nebudú podávať jedlo ani tekutiny.

Rodičia sa však obrátili na Výbor OSN pre práva osôb s postihnutím. Argumentujú, že ich 42-ročného syna by mali liečiť ako človeka s postihnutím. Hodiny po tom, ako v pondelok lekári prestali Lamberta kŕmiť, parížsky súd nariadil zmraziť predchádzajúce súdne rozhodnutie dovtedy, kým výbor OSN prípad neposúdi.

Tento proces môže trvať niekoľko rokov. Právnik rodičov pre francúzske médiá uviedol, že lekári v utorok opätovne začali s kŕmením.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #OSN #Vincent Lambert #vegetatívny stav
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy