Do razie proti iracko-sýrskemu gangu v Nemecku sa zapojilo 800 policajtov

Približne 800 policajtov sa zapojilo v stredu do rozsiahlej operácie v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, namierenej proti zločineckej organizácii Al-Salam-313, v ktorej pôsobia Iračania a Sýrčania. Nasadené zložky prehľadali 49 obytných a obchodných priestorov v celkove 12 mestách, prevažne v Porúrí a Kolíne nad Rýnom, pričom zatkli jednu podozrivú osobu, informovala tlačová agentúra DPA.

22.05.2019 09:50, aktualizované: 16:53
Polícia, Nemecko, kukláči Foto: ,
Polícia, Nemecko.
11

Podľa citovaného vyhlásenia krajinského ministra vnútra Herberta Reula boli v rámci razie zaistené falošné peniaze, drogy, počítače, mobilné telefóny a dátové nosiče. V ôsmich objektoch zasahovali špeciálne jednotky polície.

Spomínaná organizácia, podobná motorkárskemu klubu, bola doteraz v Nemecku pomerne málo známa, tamojšia polícia sa však začala o ňu zaujímať už dávnejšie, pričom ju spája s pašeráctvom a obchodovaním so zbraňami.

Výsledkom vyšetrovania je obvinenie 34 osôb pochádzajúcich prevažne z Iraku a Sýrie.

Ohniskom aktivít organizácie malo byť práve Severné Porýnie-Vestfálsko. Prípadné pôsobenie mimo tejto spolkovej krajiny nebolo zatiaľ možné potvrdiť.

Podľa predošlých informácií sú členovia organizácie podozriví aj z účasti na pašovaní ľudí a obchodovaní s narkotikami či falošnými dokladmi totožnosti.

Stredajšiu operáciu, ktorá bola pripravovaná niekoľko mesiacov, zhodnotil krajinský minister ako „úspešný úder proti organizovanému zločinu“.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #polícia #organizovaný zločin #iracko-sýrsky gang #Al-Salam-313