Talianski karabinieri zasiahli voči rumunskej skupine okrádajúcej ľudí na ulici

Polícia v Taliansku vo štvrtok zhabala 1665 áut, ktoré používala jedna rumunská zločinecká skupina na okrádanie ľudí na ulici v severnej časti Talianska a v Španielsku. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie talianskych karabinierov.

23.05.2019 14:36
debata

V rámci toho istého zásahu osem ľudí umiestnili do predbežnej väzby a na jednu osobu uvalili domáce väzenie. Niektorých podozrivých, na ktorých boli vydané európske zatykače, zatkli v Španielsku a Británii.

Karabinieri vo svojom vyhlásení uviedli, že počas vyše dvojročného vyšetrovania našli dôkazy o 102 krádežiach či lúpežiach, ktoré spáchalo 42 rumunských občanov pochádzajúcich z rómskej etnickej menšiny.

Podozriví zvyčajne jazdili po uliciach a pri okoloidúcom zastavili a spýtali sa ho na cestu. Medzitým údajne vyšla z vozidla žena a pri predstieranom objatí šikovne vzala obeti hodinky alebo iné cennosti.

Podľa polície boli terčmi zlodejov zvyčajne starší ľudia. Dodala, že skupina týmto spôsobom zarobila niekoľko miliónov. Tie investovala do luxusných áut a víl, s ktorými sa vystatovala na sociálnych sieťach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #polícia #okrádanie