Kórea žiada Maďarsko, aby čo najskôr vyšetrilo príčiny lodnej tragédie

Južná Kórea žiada Maďarsko, aby čo najskôr vyšetrilo príčiny tragickej nehody vyhliadkovej lode na Dunaji a označilo zodpovedných, vyhlásil v nedeľu v Soule na krízovom rokovaní vlády druhý podpredseda vlády I Tche-ho. Informovala o tom agentúra MTI s odvolaním sa na správu agentúry Jonhap.

02.06.2019 12:09
debata (1)

Soulská vláda podľa slov druhého vicepremiéra v spolupráci s cestovnou kanceláriou, ktorá cestu juhokórejských turistov zorganizovala, urobí všetko pre to, aby obete nešťastia na Dunaji bolo možné pochovať.

„Pozostalí obetí už pricestovali do Budapešti, aby na mieste získali najnovšie informácie o vývoji záchrannej akcie. Spoločnú prácu maďarských a juhokórejských orgánov komplikuje silný prúd vody a vysoká hladina rieky. Členovia záchranárskych skupín už prehľadali 50 kilometrov dlhý úsek povrchu Dunaja v smere toku rieky, nič však nenašli,“ dodal I Tche-ho.

Pri zrážke výletnej lode s vyhliadkovou loďou v stredu večer na budapeštianskom úseku Dunaja zahynulo sedem turistov; siedmich sa podarilo z vody zachrániť. Záchranári stále pátrajú po nezvestných 19 juhokórejských pasažieroch a dvoch členoch maďarskej posádky. Potápači sa pre nepriaznivé podmienky v koryte rieky zatiaľ nedostali k vraku potopenej lode.


VIDEO: Expert o zrážke lodí na Dunaji v Budapešti

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Budapešť #Dunaj #Južná Kórea
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy