Výletná loď v Benátkach narazila do móla a menšej turistickej lode, piati zranení

Veľká výletná loď narazila v nedeľu na rušnom kanáli v Benátkach do prístavného móla a menšieho turistického riečneho plavidla. Píše o tom agentúra AP s odvolaním sa talianske médiá, ktoré uvádzajú, že pri havárii utrpelo ľahšie zranenia najmenej päť ľudí.

02.06.2019 14:03 , aktualizované: 16:47
debata (1)

K zrážke došlo ráno okolo 08.30 h na kanáli Giudecca, dôležitej dopravnej tepne, ktorou sa lode dostávajú až k Námestiu sv. Marka.

Na videozázname z havárie vidno, ako obrovská loď s názvom MSC Opera nedokáže – pravdepodobne pre problémy s motorom – zastaviť a naráža do menšej lode i móla. Z miesta dopravnej nehody utekali v panike desiatky ľudí.

Incident a jeho priebeh potvrdil na Twitteri aj benátsky starosta Luigi Brugnaro, spresňuje agentúra DPA.

MSC Operu postavili v roku 2004. Má 1071 kajút a dokáže pojať 2675 cestujúcich. V súlade s cestovným poriadkom vyplávala z Benátok 26. mája a plavila sa do čiernohorského Kotoru a gréckych lokalít Mykonos, Santorini a Korfu. V nedeľu sa odtiaľ vracala do domovských Benátok.

Benátky, ležiace v severnom Taliansku, sú veľmi populárnou destináciou pre turistov i samotné výletné lode, predovšetkým počas letnej turistickej sezóny.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Benátky #loď