Tlačová agentúra Reuters nemohla správu denníka nezávisle potvrdiť. CIA sa k informácii odmietla vyjadriť.
Podľa zdroja WSJ medzi Kim Čong-namom a CIA bolo „spojenie“.
„Niekoľko bývalých predstaviteľov USA uviedlo, že je nepravdepodobné, že by nevlastný brat (severokórejského vodcu), ktorý mnohé roky žil mimo územia Severnej Kórey a nemal žiadnu mocenskú základňu v Pchjongjangu, mohol o uzavretých vnútorných činnostiach krajiny poskytnúť podrobnosti,“ napísal WSJ.
Títo predstavitelia podľa The Wall Street Journal zároveň uviedli, že Kim Čong-nam bol takmer určite v kontakte s bezpečnostnými službami iných krajín, najmä Číny.
Zástupcovia juhokórejskej Národnej spravodajskej služby (NIS) a ministerstva pre zjednotenie, ktoré dohliada na vzťahy so Severnou Kóreou, sa vyjadrili, že nemôžu potvrdiť túto informáciu.
AP pripomína, že pre zahraničné vlády a médiá je veľmi ťažké overiť informácie o Severnej Kórei a členoch jej vládnucej rodiny.
Kim Čong-nam bol nevlastným bratom súčasného vodcu KĽDR Kim Čong-una a najstarším synom ich spoločného otca, bývalého lídra Kim Čong-ila. Dlhé roky žil v dobrovoľnom exile v Macau a vyjadroval sa pomerne kriticky na adresu severokórejského režimu i samotného Kim Čong-una.
Z vraždy Kim Čong-nam obvinili dve mladé ženy, ktoré podľa žaloby potreli Kimovu tvár nervovoparalytickou látkou VX. Incident sa odohral 13. februára 2017 na letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur. Siti Aisyahovú z Indonézie prepustili v marci a Doan Thi Huong z Vietnamu v máji.
Južná Kórea krátko po útoku obvinila Severnú Kóreu, že atentát nariadila, čo však Pchjongjang poprel.
Podľa zmieneného zdroja WSJ Kim Čong-nam cestoval do Malajzie vo februári 2017, aby sa tam stretol so svojím kontaktom zo CIA, hoci to nemusel byť jediný účel jeho cesty.