Medzi vymyslenými informáciami šírenými internetom bolo napríklad tvrdenie, že minuloročný útok armádnym jedom novičok v anglickom Salisbury, namierený proti bývalému ruskému agentovi Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére, bol dielom severoírskych teroristov. Pôvodcom správy mal byť podľa ruských dezinformátorov vtedajší britský minister obrany Gavin Williamson.
Zrejme najagresívnejším tvrdením ruských špiónov bola informácia o tom, že radikálni oponenti brexitu pripravujú atentát proti bývalému britskému ministrovi zahraničia Borisovi Johnsonovi. Ako zdroj informácie bol uvedený španielsky minister zahraničia.
Vymyslené správy Rusi šírili na tridsiatich komunikačných platformách v deviatich jazykoch po dobu piatich rokov, uvádza štúdia. Podľa jej autorov pôvodcami lživých správ neboli zamestnanci ruskej „trollej farmy“ v Petrohrade, o ktorej sa často píše, ale priamo agenti ruskej tajnej služby, pravdepodobne armádnej rozviedky GRU.
Jednou z „obetí“ bol známy americký republikánsky senátor Marco Rubio. Ruskí agenti vyrobili jeho údajný tweet o tom, že britská elektronická rozviedka GCHQ v roku 2016 sledovala Donalda Trumpa a vlani vyrábala vymyslené správy, aby podporila opozičných demokratov v amerických kongresových voľbách. „Nikto, ani náš najbližší spojenec, nemá právo ohrozovať našu demokraciu a národnú bezpečnosť,“ tvrdí Rubio v tweete vyrobenom v centrále GRU. Správu prevzala ruská propagandistická televízia RT.
Podľa expertov zo skupiny Atlantic Council však ruská kampaň mala mizivý vplyv. „Úsilie bolo ohromné, ale efekt bol v porovnaní s ním nebývalo malý,“ povedal britskému denníku analytik Ben Nimmo, ktorý ruskú kampaň označil za „bizarnú“.