V pohraničí Panamy a Kostariky zaznamenali silné zemetrasenie

Zemetrasenie s magnitúdou 6,3 zaznamenali v stredu skoro ráno (SELČ) v pohraničí medzi Panamou a Kostarikou. Americká geologická služba (United States Geological Survey - USGS) uviedla, že otrasy mohli spôsobiť pomerne veľké materiálne škody. Bezprostredne však správy o nich hlásené neboli.

26.06.2019 09:50
debata

Zemetrasenie malo epicentrum v hĺbke desať kilometrov pod povrchom a vo vzdialenosti približne dva kilometre od najbližšieho mesta Progreso v Paname, informovala USGS.

Podľa kostarického seizmologického úradu (Red Sismológica de Costa Rica – RSN) sa epicentrum zemetrasenia nachádzalo 11 kilometrov východne od panamského pohraničného mesta Puerto Armuelles.

Otrasy boli citeľné aj v kostarickej metropole San José, ako aj v ďalších lokalitách tejto latinskoamerickej krajiny. Podľa miestnych úradov prívalové vlny na mori nehrozia.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,5 v novembri 2017 spôsobilo zemetrasenie na tichomorskom pobreží Kostariky, pričom spôsobilo veľké materiálne škody a smrť dvoch ľudí. Dva mesiace predtým zemetrasenie s magnitúdou 7,1 zabilo v Mexiku viac ako 300 ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #zemetrasenie #kostarika #Panama