Boeing dá pozostalým po obetiach havárií sto miliónov dolárov

Spoločnosť Boeing dá rodinám zasiahnutým dvoma haváriami strojov 737 Max v Indonézii a Etiópii odškodné vo výške sto miliónov dolárov (88 miliónov eur). Peniaze, ktoré bude vyplácať počas niekoľkých rokov, sú nezávislé od žalôb, ktoré po nehodách nasledovali. Obe nešťastia pripravili o životy dokopy 346 ľudí. Financie pôjdu na vzdelávanie a životné výdavky rodín, ako aj komunitné programy, uviedla spoločnosť.

03.07.2019 20:37
debata (18)

Boeingy 737 Max nelietajú od marca, keď havaroval stroj spoločnosti Ethiopian Airlines. Zomrelo všetkých 157 osôb na palube, medzi nimi štyria Slováci. Išlo pritom už o druhú leteckú tragédiu zahŕňajúcu takmer identické lietadlo v rozpätí piatich mesiacov. Haváriu stroja spoločnosti Lion Air, ktorý sa zrútil pri Indonézii v októbri, neprežilo 189 ľudí.

Vyšetrovatelia pripisujú vinu stabilizačnému systému lietadla a Boeing spolupracuje s úradmi na vylepšení softvéru. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) uviedol, že pozastavenie letov stroja Max zruší len vtedy, ak bude lietadlo považovať za bezpečné, a nijaký termín zatiaľ nie je stanovený.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #boeing 737 MAX
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy