Policajná naháňačka po koľajniciach, auto v stĺpe, v krvi vodiča drogy

, 06.07.2019 07:00

Polícia prenasledovala zlodeja auta, ktoré malo byť odcudzené pri vlámaní do olomouckého pneu servisu, skoro nadránom. Vodič unikal, ale napokon nezvládol riadenie a nabúral do verejného osvetlenia. Pozrite si šialený pokus o únik pred políciou vo videu.

VIDEO: Pozrite si, čo dokážu s človekom spraviť drogy za volantom. Vodič unikal pred políciou aj po električkovej trati a po náraze ešte polícii aj zamával. Viac v autentickom videu českej polície.

Pri nahlásení vlámania do pneu servisu oznamovateľ uviedol, že si všimol z areálu vychádzať červené osobné vozidlo Škoda Roomster. Nasadené hliadky polície spozorovali toto vozidlo a s použitím výstražného a rozhlasového zariadenia sa snažili zlodeja zastaviť. Ten však na pokyny nereagoval a snažil sa im uniknúť. Nezvládol však vyššiu rýchlosť a na križovatke havaroval. S vozidlom vyšiel cez električkový pás, chodníkom pre chodcov a cestičkou pre cyklistov na trávnatú plochu, kde narazil do kovového stĺpu verejného osvetlenia. Muž bol následne policajtmi zadržaný.

Páchateľom bol 31-ročný muž z Mělníku, ktorý mal trojročný zákaz riadenia motorových vozidiel. Taktiež bol podrobený testu na prítomnosť iných návykových látok s pozitívnym výsledkom na amfetamín. Škoda na vozidle a verejnom osvetlení bola predbežne vyčíslená na približne 2800 eur.

Ten istý muž je podozrivý z vlámania sa do areálu pneu servisu, do ktorého mal vniknúť po rozbití okna. Vo vnútri mal na vozidle Ford Focus odtrhnúť obe spätné zrkadlá a z pokladnice odcudziť niekoľko tisíc korún. Naviac zobral kľúče od spomenutého Roomstera, s ktorým rozrazil zavretú bránu areálu servisu.

Muž je v tejto chvíli podozrivý okrem priestupku v doprave, z prečinu krádeže, prečinu neoprávneného užitia cudzej veci a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#polícia #policajná naháňačka #buračka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku