Americký minister práce rezignoval v súvislosti s vyšetrovaním Jeffreyho Epsteina

12.07.2019 21:46
Americký minister práce / Alexander Acosta
Americký exminister práce Alexander Acosta. Autor: ,

Americký minister práce Alexander Acosta oznámil v piatok svoju rezignáciu v súvislosti s obnoveným vyšetrovaním údajného zneužívania maloletých dievčat finančníkom Jeffreym Epsteinom. Acosta ešte v roku 2008 ako prokurátor na Floride uzavrel s Epsteinom tajnú dohodu o vine a treste. Finančník sa vtedy priznal, že pre svojich klientov zabezpečoval neplnoleté prostitútky, za čo strávil 13 mesiacov vo floridskom väzení. Informovala o tom agentúra AP.

Acosta na margo svojej rezignácie vyhlásil, že by nebolo správne, ak by jeho účasť na Epsteinovom prípade poškodzovala agendu prezidenta a činnosť ministerstva práce.

„Moja pointa je, že dnes máme skvelú ekonomiku a práve na ekonomiku by sme sa mali aj naďalej sústreďovať,“ vyhlásil a dodal, že jeho rezignácia nadobudne platnosť o sedem dní.

Americký prezident Donald Trump v súvislosti s Acostovou rezignáciou povedal, že je mu „ľúto, že sa to deje“.

Acostova úloha v Epsteinovom prípade sa dostala do pozornosti verejnosti po tom, ako newyorskí prokurátori tento týždeň obvinili Epsteina v inom prípade zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat.

Ako pripomína AP, Epstein roky považoval za svojich priateľov bývalého prezidenta Billa Clintona i súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa.

Trump o Epsteinovi ešte v roku 2002 vyhlásil, že „s ním je zábava“ a že je to „skvelý chlapík“.

„Dokonca sa o ňom hovorí, že má rád krásne ženy tak veľmi ako aj ja, pričom mnohé z nich sú z tých mladších“, uviedol vtedy Trump.

Šéf Bieleho domu teraz tvrdí, že s Epsteinom sa odcudzili a on nie je „jeho fanúšikom“.

#USA #Alexander Acosta #zneužívanie mladistvých #Jeffrey Epstein
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku