V Rakúsku zadržali politika z FPÖ, ktorý strieľal z balkóna

Rakúska polícia v piatok zadržala 57-ročného muža, ktorý v rakúskej obci Bergheim ležiacej neďaleko Salzburgu niekoľkokrát vystrelil z balkóna svojho bytu.

13.07.2019 11:06
debata (8)

Podľa informácií agentúry APA ide zrejme o komunálneho politika krajne pravicovej a populistickej Slobodnej strany Rakúska (Freiheitliche Partei Österreichs – FPÖ).

Nemenovaný politik mal zo svojej zbrane vystreliť až 29-krát. Po tom, ako bola polícia okolo 11.00 h zalarmovaná, zasahovala na mieste aj špeciálna jednotka.

Polícia v byte tohto muža následne zaistila niekoľko strelných zbraní a potvrdila, že na mieste nikto neutrpel zranenia.

Podľa informácií z kruhov FPÖ príčinou, prečo muž okolo seba strieľal, bol jeho hnev z toho, že bývalý minister vnútra Herbert Kickl (FPÖ) bol zbavený funkcie. Údajne si predstavoval, že pri streľbe mieri do portrétov spolkového prezidenta Alexandra van der Bellena a bývalého kancelára Sebastiana Kurza z Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), napísala APA.

Kurz Kickla odvolal v súvislosti s korupčným videom natočeným na ostrove Ibiza, ktorý spôsobil rozpad vládnej koalície ÖVP a FPÖ. Hovorca FPÖ uviedol, že vedenie strany tohto muža zo svojich kruhov s okamžitou platnosťou vylúčilo.

Polícia oficiálne nepotvrdila, či táto osoba skutočne bola členom FPÖ, a nezverejnila ani motív jeho konania.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #streľba #FPÖ