Kaczynski v roku 2023 odovzdá vedenie strany inému lídrovi

Najvplyvnejší poľský politik Jaroslaw Kaczynski avizoval, že jeho vládna strana Právo a spravodlivosť (Prawo i Sprawiedliwość - PiS) bude mať v roku 2023 nového lídra. Informovala o tom agentúra AP.

15.07.2019 06:19
Poľsko / politika / Kaczyňski / Foto: ,
Líder strany Právo a spravodlivosť Jaroslaw Kaczyňski
debata (2)

Sedemdesiatročný Kaczynski už roky nezastáva nijakú vládnu ani ústavnú funkciu, ale ako šéf vládnej konzervatívnej strany si stále udržuje veľký politický vplyv.

Svoj odchod z čela strany avizoval na nedeľňajšom „rodinnom pikniku“ PiS v obci Kuczki-Kolonia v Mazovskom vojvodstve. Svoje rozhodnutie zdôvodnil pokročilým vekom.

„O štyri roky príde na moje miesto niekto iný, pretože ja mám už svoj vek,“ povedal Kaczynski.

Zároveň odmietol tvrdenia svojich kritikov, ktorí ho obviňujú z diktátorských praktík. „Sú to jednoducho hlúposti. Keby bola (v Poľsku) diktatúra, nebola by žiadna opozícia,“ vyhlásil šéf PiS.

Poľsko je podľa neho v Európe ostrovom slobody, ktorý má ambíciu stať sa aj ostrovom rýchleho rozvoja, uviedol poľský spravodajský server NaTemat.pl. Nedeľňajší piknik PiS sa konal pred jesennými parlamentnými voľbami, ktoré sa budú v Poľsku konať pravdepodobne v októbri alebo v novembri.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #PiS #Jaroslaw Kaczynski #vedenie strany
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy