Maďarská polícia zachytila blízko mesta Šopron 16 migrantov

23.07.2019 19:58

Maďarská polícia zachytila blízko mesta Šopron na hranici s Rakúskom 16 migrantov, ktorí sa viezli v uzatvorenom nákladnom priestore dodávkového auta. Vozidlo predtým išlo niekoľko hodín cez Maďarsko od hraníc so Srbskom, informovala v utorok tlačová agentúra DPA.

Prokuratúra v Šoproni oznámila, že k objaveniu týchto migrantov – 15 Afgancov a jedného Iránca – došlo ešte v nedeľu. Rumunského prevádzača, ktorý dodávku riadil, navrhla vziať do vyšetrovacej väzby.

Migranti podľa prokuratúry v nákladnom priestore nemali prísun vzduchu a snažili sa na seba upozorniť búchaním na dvere a steny vozidla. Pravdepodobne prežili len vďaka tomu, že sa im podarilo strhnúť gumové tesnenie na dverách, čím vznikla úzka medzera medzi krídlami dverí. Dvere nebolo možné zvnútra otvoriť.

Podľa DPA prípad zo Šopronu „v hrubých rysoch“ pripomína nález 71 migrantov v odstavenom chladiarenskom aute pri rakúskej obci Parndorf, ležiacej blízko hraníc s Maďarskom, z augusta 2015. Tieto osoby sa však pri „jazde smrti“ zo srbsko-maďarských hraníc v nákladnom priestore udusili. Štyroch prevádzačov organizujúcich vtedajší presun potrestal v júni maďarský súd doživotným väzením.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Maďarsko #polícia #Rakúsko #migranti #Šoproň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku