Čína zakázala cesty jednotlivcov na Taiwan, aby na ostrov zvýšila tlak

Čína zakázala cesty jednotlivým čínskym občanom na Taiwan a ako dôvod uviedla súčasný stav vzťahov s týmto ostrovom, ktorý má vlastnú demokratickú vládu. V stredu o tom informovalo čínske ministerstvo kultúry a turistického ruchu, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AP.

31.07.2019 10:23
debata (8)

Ide zrejme o ďalší krok komunistickej Číny, ktorý má zvýšiť finančný a diplomatický tlak na ostrov, aby ho prinútila schváliť postoj Pekingu, že Taiwan je čínskym územím.

Čínske ministerstvo v stredu v jednovetovom oznámení uviedlo, že takéto cesty jednotlivých Číňanov sú pozastavené od štvrtka, a to „vo svetle súčasných vzťahov medzi oboma stranami“. V oznámení ministerstvo neuviedlo nič o tom, že by boli pozastavené aj cesty Číňanov ako členov turistických zájazdov.

Čína prerušila všetky kontakty s vládou taiwanskej prezidentky Cchaj Jing-wen už krátko po jej zvolení v roku 2016 a rôznymi krokmi odrádzala od cestovania na ostrov, pričom zároveň pracovala na odlákaní zvyšných diplomatických spojencov Taiwanu a ich pritiahnutí na svoju stranu.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #Taiwan
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy