Trump chce sprísniť kontrolu zbraní a zároveň prijať imigračnú reformu

Americký prezident Donald Trump v pondelok navrhol, aby sa republikáni aj demokrati dohodli na sprísnení kontroly predaja zbraní a spojili to s jeho reformou v oblasti migrácie, informovala agentúra AFP.

05.08.2019 14:23
Donald Trump / USA Foto: ,
Americký prezident Donald Trump
debata (1)

„Republikáni aj demokrati sa musia spojiť a zaviesť prísne posudzovanie spôsobilosti držiteľov zbraní a prípadne túto legislatívu skombinovať s nevyhnutne potrebnou imigračnou reformou,“ napísal na Twitteri Trump.

Americký prezident by mal v pondelok prehovoriť k obyvateľom USA v súvislosti s dvoma víkendovými ozbrojenými útokmi v Texase a v Ohiu, pri ktorých prišlo celkovo o život 29 ľudí.

„Nikdy nesmieme zabudnúť na nich (na tieto obete) a ani na mnohých, ktorých takýto osud postihol v minulosti,“ povedal prezident, ktorého citovala agentúra AP. Dodal, že z tragických udalostí v Texase a v Ohiu musí vyjsť niečo „dobré, ak nie skvelé“.

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu, v má väčšinové zastúpenie Demokratická strana, vo februári schválila zákon o kontrole zbraní zahŕňajúci aj zmeny v oblasti posudzovania spôsobilosti na získanie strelnej zbrane. Zákon však nenašiel podporu v Senáte, v ktorom majú prevahu Trumpovi republikáni.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #imigračná politika #Donald Trump #kontrola zbraní
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy