Francúzsko pripravuje zákon o elektrických kolobežkách

12.08.2019 12:17
Kolobežka
Ilustračné foto. Autor: ,

Zástupcovia francúzskeho ministerstva dopravy majú dnes prijať 12 obetí nehôd spôsobených elektrickými kolobežkami. Niektoré mestá v krajine ich kvôli vysokej nehodovosti zakázali. Republikový parlament prerokováva návrh zákona, ktorý má používanie tohto dopravného prostriedku upraviť. Viacero miest rieši problém parkovania kolobežiek a chce stanoviť podmienky ich používania v rušných oblastiach centier.

V Paríži je k dispozícii 20 000 kolobežiek a záujem o ne tento rok stúpol najmä medzi turistami. Podľa júnovej štúdie v hlavnom meste zrejme pôsobí viac poskytovateľov kolobežiek než v celých USA.

Podľa francúzskeho zväzu, ktorý bojuje proti „anarchii“ v mestách – Apacauvi – nejde návrh nového zákona dosť ďaleko. Zástupca tejto organizácie Arnaud Kielbasa v rozhovore s televíziou BFM dnes povedal, že užívatelia kolobežiek by mali byť identifikovateľní a za spôsobené nehody by mali byť postihnuteľní.

Osem miest departementu Hauts-de-Seine západne od hlavného mesta v júni používanie kolobežiek zakázalo. Mnoho užívateľov ale kolobežky v Paríži využíva pravidelne a s obľubou, najmä pri kratších cestách do práce.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#návrh zákona #kolobežky #Francúzsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku