Na strelca z nórskej mešity uvalili štvortýždňovú vyšetrovaciu väzbu

Muž, ktorý je podozrivý z toho, že v sobotu zabil svoju nevlastnú sestru a spustil streľbu v mešite neďaleko Osla, zostane štyri týždne vo vyšetrovacej väzbe. Rozhodol o tom v pondelok okresný súd nórskej metropoly Oslo, píše agentúra DPA.

12.08.2019 18:26
debata (6)

Dvadsaťjedenročného Philipa Manshausa prokuratúra obviňuje z terorizmu a z vraždy jeho nevlastnej sestry (17). Vo vyšetrovacej väzbe strávi najbližšie štyri týždne, z toho prvé dva v úplnej izolácii. Nebude tam môcť prijímať návštevy ani dostávať listy.

Obhajkyňa Unni Friesová uviedla, že jej klient vznesené obvinenia odmietol a žiadal súd o prepustenie z väzby. Počas pondelkového súdneho vypočúvania využil svoje právo nevypovedať.

Manshaus vtrhol do mešity vyzbrojený najmenej dvoma zbraňami a spustil paľbu. Nikto však neutrpel vážne zranenia, keďže dvom ľuďom sa ho podarilo premôcť.

Niekoľko hodín po útoku bolo nájdené v páchateľovom byte Baerume telo mladej ženy a polícia v nedeľu potvrdila, že ide o jeho nevlastnú sestru.

Na základe predbežného vyšetrovania online aktivít podozrivého možno podľa polície skonštatovať, že má „krajne pravicové“ a „protiimigračné“ názory.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Nórsko #streľba #mešita