Aš-Šabáb zaútočil na vojenskú základňu neďaleko Mogadiša

Najmenej desať ľudí zahynulo pri stredajšom útoku extrémistickej organizácie aš-Šabáb na vojenskú základňu neďaleko somálskej metropoly Mogadišo. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu armádu.

14.08.2019 17:16
debata

Podľa nej zahynuli v boji dvaja vojaci, zamestnanec armádnej rozhlasovej stanice a sedem militantov aš-Šabábu. „Ozbrojenci zaútočili na základňu z rôznych smerov po dvoch samovražedných bombových útokoch autom v dedine Awdheegle, ležiacej 70 kilometrov južne od Mogadiša,“ informovala armáda.

„Prišli sme o dvoch vojakov a o fotografa, ktorý pracoval pre somálsky armádny rozhlas… Militantov sme porazili,“ dodala armáda. Aš-Šabáb prostredníctvom spriaznenej rozhlasovej stanice Andalus oznámil, že jeho bojovníci zabili desať somálskych vojakov.

Somálsko sa od začiatku občianskej vojny v roku 1991 zmieta v chaose a hlbokom politickom rozvrate, z ktorých sa krajina dostáva len postupne. Aš-Šabáb presadzuje v Somálsku radikálny výklad islamského práva šaría a často pácha aj samovražedné útoky.

debata chyba
Viac na túto tému: #Somálsko #aš-Šabáb #vojenská základňa #Mogadišo