Polícia zasiahla s cieľom rozohnať ľudí, ktorí sa po piatkových tradičných modlitbách zhromaždili v letnom hlavnom meste Šrínagar.
Demonštranti sa podľa slov jedného z nich snažili prelomiť obkľúčenie a vojsť do centra mesta. Polícia im v tom však zabránila použitím sily.
V meste a v okolitých oblastiach už 12 dní platí zákaz vychádzania. Zároveň je zablokovaný prístup na internet, nefungujú súkromné mobilné siete a pevné linky, takisto sú zakázané i všetky verejné zhromaždenia. Tieto opatrenia zaviedla 5. augusta indická vláda, ktorá následne prezidentským dekrétom spornému regiónu Džammú a Kašmír ležiacemu severozápadnej časti krajiny odobrala osobitný štatút.
Spomínané obmedzenia sa však začnú postupne uvoľňovať. Podľa televízie NDTV sú vládne úrady v Džammú a Kašmíre už plne funkčné. Školy sa opäť otvoria od pondelka a telekomunikačné služby sa obnovia postupne.
Ojedinelé zrážky medzi demonštrantami a bezpečnostnými zložkami podľa AFP hlásili aj z ďalších častí Kašmírskeho údolia.
Väčšina historického územia Kašmíru je rozdelená medzi regionálnych rivalov Indiu a Pakistan, pričom oba štáty si robia nároky na celý tento himalájsky región. V indickom zväzovom štáte Džammú a Kašmír, obývanom prevažne moslimami, prebieha od roku 1989 ozbrojené povstanie proti indickej vláde.
Najmenšiu časť historického Kašmíru s názvom Aksai Čin ovláda napriek indickým nárokom Čína. Pakistan čínsku zvrchovanosť nad touto oblasťou uznáva.