Izraelské letectvo podniklo nálety na ciele hnutia Hamas

Izraelské vojenské lietadlá podnikli v noci na štvrtok nálety na ciele palestínskeho militantného hnutia Hamas v pásme Gazy. Išlo o odvetu za vypálenie rakiet z palestínskeho územia smerom na juh Izraela. Informovala o tom agentúra AFP.

22.08.2019 10:00
debata (2)

Podľa štvrtkového vyhlásenia izraelskej armády z pásma Gazy ovládaného palestínskym radikálnym hnutím Hamas vypálili v stredu večer na južnú časť Izraela dve rakety, išlo o šiesty takýto útok na Izrael v uplynulom týždni. Strely nespôsobili škody na majetku ani nikoho nezranili.

V rámci odvetných opatrení armáda vyhlásila, že „zasiahla“ niekoľko cieľov na námornej základni Hamasu v severnej časti pásma Gazy.

Zdroj z prostredia palestínskych bezpečnostných zložiek pre AFP potvrdil, že izraelská armáda pri nálete niekoľkokrát zasiahla námornú základňu západne od mesta Gaza. Cieľom náletu podľa jeho slov boli aj tri objekty v strednej časti pásma Gazy a pri meste Chán Junis v južnej časti pásma Gazy pri hraniciach s Izraelom.

Pásmo Gazy je od roku 2007, keď sa v ňom ujalo vlády hnutie Hamas, pod prísnou blokádou Egypta a Izraela. Blokáda komplikuje najmä humanitárnu situáciu v oblasti. Izrael považuje Hamas za teroristickú skupinu a zodpovednosť za akýkoľvek útok z tejto palestínskej enklávy pripisuje Hamasu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Palestína #Hamas #nálet
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy