V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Niekoľko stoviek demonštrantov extrémistického hnutia Pro Chemnitz sa dnes večer zišlo na ohlásenom podujatí v nemeckom meste Chemnitz rok po dobodaní 35-ročného Nemca. Za tento čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Podľa odhadov agentúry DPA prišli stovky demonštrantov, pričom ohlásená bola približne tisícová manifestácia. Proti krajnej pravici prišlo protestovať približne 200 ľudí.

Okrem toho sa dnes v saskom meste konali miestne slávnosti a jedna odborárska akcia. V uliciach preto bola posilnená prítomnosť polície. Saskú zemskú políciu posilnili kolegovia zo spolkovej polície a z policajných zborov susedných krajín Sasko-Anhaltsko a Durínsko.

Vlani 26. augusta bol počas chemnitzkých mestských slávností dobodaný Nemec kubánskeho pôvodu. Čin vyvolal v nasledujúcich týždňoch protiimigračné demonštrácie, na ktoré chodili aj stúpenci krajnej pravice, a rasistické incidenty.

Zatiaľ čo vo štvrtok bol za čin odsúdený Sýrčan, po druhom podozrivom z Iraku sa medzinárodne pátra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Chemnitz
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku