Berlusconimu musí jeho exmanželka vrátiť 45 miliónov eur z výživného

Bývalá manželka niekdajšieho talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho mu musí vrátiť 45 miliónov eur z výživného, ktoré jej politik platil od ich rozvodu. Rozhodol o tom v piatok s konečnou platnosťou taliansky najvyšší súd. Potvrdil tak rozsudok z roku 2017, podľa ktorého nemá Veronica Lariová na vysoké mesačné výživné nárok preto, že sama disponuje veľkým majetkom. Napísal to denník La Repubblica.

30.08.2019 20:41
5

63-ročná Lariová bola za politika a mediálneho magnáta Berlusconiho vydatá 20 rokov. Od roku 2009 žili manželia oddelene, rozviedli sa v roku 2014. Pri majetkovom vysporiadaní v priebehu rozvodu prisúdil súd Lariovej mesačné výživné vo výške 3,5 milióna eur mesačne, po rozvode bolo výživné znížené na 1,4 milióna eur mesačne.

Berlusconiho právnici sa ale obrátili na súd a žiadali zrušenie výživného s argumentom, že Lariová získala už v manželstve rozsiahly majetok vo forme nehnuteľností, šperkov a hotovosti. Jej životná úroveň bola podľa nich dostatočná, a nebolo teda nutné, aby od bývalého manžela inkasovala ešte vysoké mesačné sumy.

Berlusconimu dal v roku 2017 za pravdu odvolací súd v Miláne, Lariová sa ale obrátila ešte na kasačný súd, ktorý teraz verdikt potvrdil. Lariová tak musí 82 ročnému Berlusconimu vrátiť všetky prostriedky, ktoré vďaka nariadenému výživnému od začiatku získala.

Berlusconi a niekdajšia herečka Lariová sa vzali v roku 1990 a majú spolu tri deti. O rozvod Lariová požiadala s odôvodnením, že nemôže ďalej znášať Berlusconiho mimomanželské vzťahy s mladšími ženami.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #výživné #Veronica Lariová #silvio berlusconi