Dorian zasiahol kanadskú provinciu Nové Škótsko

08.09.2019 11:01

Hurikán Dorian sprevádzaný vetrom s rýchlosťou až 155 kilometrov za hodinu, ktorý v noci na nedeľu zasiahol východné pobrežie Kanady, spôsobil rozsiahle záplavy a výpadky v dodávkach elektrickej energie. Informovala o tom agentúra AFP.

Búrka sprevádzaná intenzívnym dažďom a silným vetrom, ktorá udrela na pobrežie kanadskej provincie Nové Škótsko južne od jej metropoly Halifax, vyvolala vlny vysoké až 20 metrov.

V dôsledku vetra, ktorý poškodil stĺpy elektrického vedenia, sa bez dodávok elektrickej energie ocitlo viac ako 450 000 domácností. Na niektorých miestach namerali meteorológovia v Novom Škótsku až 100 milimetrov zrážok. V centre Halifaxu sa na rozostavaný bytový dom zrútil stavebný žeriav. „Hovoríme tu o veľmi nebezpečnej búrke,“ povedal Bob Robichaud z Kanadského centra pre hurikány.

Podľa meteorológov by sa mal Dorian „sprevádzaný ničivým vetrom a hustým dažďom“ postupne presúvať na severovýchod, tesne minúť východnú časť Ostrova princa Eduarda a v nedeľu ráno miestneho času zasiahnuť západ provincie Newfoundland.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

2 debata
Viac na túto tému: #hurikán Dorian