Pri pobreží USA sa prevrátila nákladná loď, štyria ľudia sú nezvestní

09.09.2019 10:44
APTOPIX Georgia Cargo Ship
Nákladná loď Golden Ray, ktorá sa prevrátila pri východnom pobreží USA. Autor: ,

Americká pobrežná stráž dnes musela zachraňovať posádku nákladnej lode, ktorá sa pri východnom pobreží USA začala silno nakláňať na bok a hrozí jej potopenie. Z celkom 24 ľudí na palube plavidla Golden Ray sa podarilo na pevninu previezť 20, štyri osoby sú nezvestné. Príčina nehody zatiaľ nie je známa.

Nákladná loď plávajúca pod vlajkou Marshallových ostrovov prevážala vozidlá a do problémov sa dostala pri plavbe pozdĺž pobrežia štátu Georgia v noci na dnes. Silne sa naklonila na ľavý bok a posádka, ktorá už nedokázala plavidlo stabilizovať, vyslala núdzový signál. Záchrannú operáciu ale prerušil požiar na palube, a tak záchranári prestali pátrať po zvyšných štyroch členoch posádky.

„Nedokážeme presnejšie povedať, čo sa vo vnútri plavidla deje a či už bol oheň úplne uhasený,“ uviedol veliteľ pobrežnej stráže John Reed. Odborníci sa teraz snažia náklon lode zmenšiť tak, aby záchranári opäť mohli dovnútra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#USA #prevrátenie #loď #Golden Ray
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku