V sýrskej Rakke objavili ďalšie masové hroby

10.09.2019 14:24
Sýria / Rakka / masový hrob / Islamský štát /
Záchranári vynášajú telesné pozostatky z miesta masového hrobu v sýrskom meste Rakka 7. septembra 2019. Autor: ,

Sýrske pohotovostné zložky oznámili, že vyniesli takmer 20 ľudských tiel z najnovšie odkrytého masového hrobu v Rakke, ktorá bývala faktickým hlavným mestom kalifátu vyhláseného teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) na okupovaných územiach Sýrie a Iraku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AP.

Ide už o 16. masový hrob, ktorý objavili v tomto meste, odkedy z neho pred necelými dvoma rokmi vyhnali militantov IS. Miestni predstavitelia pritom zápasia s nedostatkom prostriedkov na to, aby bolo možné nálezy pozostatkov tisícov ľudí zdokumentovať s predpokladom ich neskoršej identifikácie.

Masové hroby v parkoch a zničených budovách sú hrozivou pripomienkou násilností páchaných príslušníkmi IS, ako aj ich protivníkmi. Objavujú sa popri postupnej obnove Rakky jej obyvateľmi.

Organizácia IS sa zmocnila Rakky v januári 2014 a následne toto mesto zmenila na baštu svojho samozvaného kalifátu a dejisko zverstiev páchaných na obyvateľoch, ktorí odmietali jej extrémistickú ideológiu. Spojenými štátmi podporované a Kurdmi vedené Sýrske demokratické sily (SDF) oficiálne oznámili víťazstvo nad IS v Rakke 20. októbra 2017.

#Sýria #Rakka #Islamský štát #Daeš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku