Podľa agentúry AFP získal Kajs Saíd 19 percent hlasov. Na druhom mieste je väznený mediálny magnát Nabíl Karawí so 14,9 percentami. Na treťom mieste skončil kandidát Strany obrody (an-Nahda) sympatizujúcej s islamistami Abdal Fattáh Múrú.
Politológovia označujú tieto výsledky za nečakané prekvapenie – okrem iného aj pre to, že ide o nováčikov na tuniskej politickej scéne a osobitne Saídovi málokto dával nejakú šancu na úspech. Saíd bol okrem toho relatívne neznámym kandidátom. Voličov zrejme oslovila jeho kampaň, ktorá bola síce z mediálneho hľadiska nenápadná, ale sústredil sa v nej na jednotlivcov. Pre svoje mierne strojené vystupovanie a neprenikavý výraz v tvári dostal prezývku Robocop.
Karawího žena po zatvorení volebných miestností prečítala pred sympatizantmi v jeho štábe list, v ktorom Nabíl Karawí označil deň volieb za výnimočný pre demokraciu v krajine a jej dejiny. Vyjadril tiež nádej, že bude čoskoro prepustený z väzenia, aby mohol viesť svoju predvolebnú kampaň za rovnakých podmienok ako jeho súper Kajs Saíd, píše spravodajský portál France Info.
Celkove sa o funkciu prezidenta v prvom kole volieb uchádzalo 26 kandidátov. Zverejnenie predbežných oficiálnych výsledkov sa očakáva do utorka. Ak ani jeden z uchádzačov nezíska viac než 50 percent hlasov, prezidentské voľby postúpia do druhého kola, ktoré sa musia konať najneskôr 3. novembra.
Ústredná volebná komisia už podľa AFP oznámila, že účasť v prvom kole prezidentských volieb dosiahla 45 percent. Terajšie voľby v Tunisku sú už druhými od tzv. arabskej jari z roku 2011, keď bol zosadený dlhoročný autokrat Zín Ábidín bin Alí. Uvedený odhad výsledkov je v súlade s očakávaniami pozorovateľov, že o víťazovi rozhodne až druhé kolo.
Víťaz volieb bude nástupcom prvého demokraticky zvoleného tuniského prezidenta Bádžího Káida Sabsího, ktorý zomrel 25. júla, päť mesiacov pred koncom svojho funkčného obdobia, čo viedlo k posunutiu volieb na skorší termín.