Pompeo vo Vatikáne kritizoval režimy potláčajúce náboženskú slobodu

02.10.2019 12:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo kritizoval v stredu počas návštevy Vatikánu autoritatívne režimy potláčajúce náboženskú slobodu. Konkrétne spomenul Čínu, Kubu, Irán, Mjanmarsko a Sýriu, informovala agentúra AP.

Pompeo zároveň vyzval iné krajiny, aby sa pripojili k iniciatíve administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa, zameranej na ochranu náboženskej slobody vo svete.

„Kde je absolútna vláda štátu, pošliapava sa ľudská dôstojnosť. Kde je absolútna vláda štátu, dochádza k úplnému pošliapavaniu pravidiel morálky. Kde je absolútna vláda štátu, tam štát núti občanov, aby uctievali vládu namiesto Boha,“ vyhlásil Pompeo na náboženskej konferencii vo Vatikáne.

Trumpova administratíva dlhodobo presadzuje agendu ochrany náboženskej slobody vo svete a o tejto problematike zorganizovala vo Washingtone už dve konferencie na úrovni ministrov. Tento rok v júli sa na nej zúčastnili delegácie z viac ako 100 krajín vrátane Slovenska. S prejavom tam vystúpil aj šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák.

#Vatikán #Mike Pompeo #autoritatívny režim
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku