Iracký premiér nariadil v Bagdade zákaz vychádzania z dôvodu protestov

03.10.2019 07:02
irak, bagdad, protest, násilie
Bagdad od utorka sužujú násilné protivládne protesty, ktoré si vyžiadali deväť obetí na životoch a stovky ďalších utrpeli zranenia. Autor: ,

Iracký premiér Ádil Abdal Mahdí nariadil v noci na štvrtok zákaz vychádzania v hlavnom meste Bagdad z dôvodu protestov v Bagdade a v ďalších mestách, počas ktorých prišlo o život deväť ľudí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Zákaz vzťahujúci sa na „vozidlá a ľudí v Bagdade“ vstúpi do platnosti vo štvrtok o 5.00 miestneho času a je platný až do odvolania, uviedla agentúra Reuters.

Zákaz vychádzania nariadili aj v mestách Násiríja na juhovýchode krajiny a Nadžaf v strednej časti krajiny.

Irackú metropolu Bagdad od utorka sužujú násilné protivládne protesty, ktoré si vyžiadali deväť obetí na životoch a stovky ďalších utrpeli zranenia.

Protesty, ktoré sa rozšírili aj do provincií ležiacich severne i južne od Bagdadu, sú prvým prejavom nespokojnosti verejnosti s vládou premiéra Mahdího, ktorá vznikla pred rokom. Demonštranti jej vyčítajú najmä korupciu, nefunkčnosť verejnej správy a nezamestnanosť. Mahdí, naopak, viní z násilia „agresorov“ medzi protestujúcimi.

#zákaz vychádzania #protest #Irak #Bagdad
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku