Britský turista dostal pokutu za pohanenie sochy Jána Husa

29.10.2019 09:39

Mladý britský turista dostal pokutu 10 000 českých korún za pohanenie súsošia Jána Husa na pražskom Staromestskom námestí. Informoval o tom v utorok spravodajský server Novinky.cz.

K spáchaniu priestupku došlo v pondelok, keď sa v Českej republike oslavovalo 101. výročie vzniku Československa. Totožnosť a miesto pobytu páchateľa tohto zrejme recesistického skutku bolo zistené za pomoci záberov z bezpečnostných kamier.

„V deň štátneho sviatku policajná hliadka zistila, že na jednu z hláv súsošia Jána Husa, ktoré sa nachádza na Staromestskom námestí, niekto položil umelý penis,“ uviedla hovorkyňa pražskej mestskej polície Irena Seifertová.

K poškodeniu sochy však podľa nej našťastie nedošlo. Brit po zotmení umiestnil predmet na jednu z vedľajších postáv súsošia, keďže na hlavu Jána Husa podľa všetkého nedosiahol. Policajti ho objavili v neďalekom hoteli a k svojmu činu sa okamžite priznal.

„Za priestupok proti verejnému poriadnu, konkrétne za vzbudzovanie verejného pohoršenia, dostal od mestských policajtov pokutu vo výške 10 000 korún (392 eur), ktorú na mieste zaplatil. Predmet musí odborne odstrániť povolaný správca, aby súsošie neutrpelo ďalšiu ujmu,“ dodala hovorkyňa.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Praha #pokuta #Jan Hus #Brit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku