Polícia zatkla v Haagu muža podozrivého z pobodania troch tínedžerov

Holandská polícia v sobotu informovala, že zatkla muža podozrivého z toho, že v piatok večer pobodal v nákupnej štvrti v centre Haagu troch tínedžerov.

30.11.2019 17:17 , aktualizované: 19:47
holandsko, polícia, útok nožom Foto: ,
Traja mladiství utrpeli v piatok (29.11.2019) zranenia pri útoku bodnou zbraňou v nákupnej štvrti v centre holandského Haagu. Po útočníkovi polícia stále pátra.
debata (22)

„V súvislosti s incidentom na (ulici) Grote Marktstraat bol v centre Haagu práve zatknutý 35-ročný muž,“ uviedla polícia v sobotu večer na Twitteri. Zadržaný podľa nej „nemá nijaké trvalé bydlisko“. Ide teda pravdepodobne o bezdomovca.

Polícia už skôr informovala, že preveruje viacero možných „scenárov“ a uviedla tiež, že je „priskoro na špekulácie“ o tom, či mal čin teroristický motív.

K útoku nožom došlo v centre Haagu v piatok okolo 19.45 h. Muž zaútočil na niekoľko ľudí na ulici Grote Marktstraat, kde bolo v tom čase veľké množstvo ľudí. Bodol 13-ročného chlapca a dve 15-ročné dievčatá. Obete sa vzájomne nepoznali. Po útoku ich previezli na ošetrenie do nemocnice, z ktorej ich v noci na sobotu prepustili.

Útok v Hagu vyvolal značné obavy. Došlo k nemu totiž len niekoľko hodín po tom, čo muž s vestou s falošnými výbušninami zaútočil nožom na ľudí v okolí londýnskeho mosta London Bridge, pričom dvoch z nich zabil a troch zranil. Útočníka najskôr spacifikovala skupina okoloidúcich a následne ho zastrelili zasahujúci policajti. Londýnska polícia vyšetruje tento prípad ako teroristický útok.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Holandsko #útok nožom