V južnom Anglicku zaznamenali tornádo, poškodilo 20 domov

21.12.2019 18:14

Silné tornádo sa sformovalo v sobotu v grófstve Surrey v južnom Anglicku, informovala spravodajská stanica Sky News.

Hasičské a záchranné jednotky museli zasahovať v obci Chertsey po tom, ako sa oblasťou prehnalo tornádo a poškodilo domy, autá, postŕhalo ploty a pováľalo stromy.

Meteorologický úrad varoval, že oblasť južného Anglicka aktuálne sužujú silné lejaky sprevádzané prudkým vetrom. Meteorológovia zverejnili na Twitteri družicové snímky tornáda v Chertsey.

Úrady zaznamenali správy o 20 domoch s poškodenými strechami a desiatich autách, ktoré poškodili popadané predmety. Živel povyvracal ploty a povytŕhal stromy.

Silný dážď kombinovaný s prudkým nárazovým vetrom vytvoril podľa Sky News tornádo, v danej oblasti neobvyklú poveternostnú udalosť.

Úrady ďalej pre danú oblasť vydali viac ako 100 varovaní pred povodňami. V ďalších 256 výstrahách sa hovorí, že pôvodne môžu nastať.

Nepriaznivé počasie v južnom Anglicku bude mať podľa médií vplyv aj na dopravu pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Očakávajú sa meškania v leteckej a železničnej doprave, ako aj komplikácie na cestách.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Veľká Británia #Tornádo #anglicko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku