Bankový lupič v Colorade rozhadzoval ukradnuté peniaze, kričal pritom 'Veselé Vianoce'

25.12.2019 12:03
David Wayne Oliver / Colorado / krádež / lúpež /
David Wayne Oliver, ktorý na Vianoce vylúpil banku v americkom štáte Colorado Autor:

Muž s bielou bradou vylúpil banku v americkom štáte Colorado, no s ukradnutými peniazmi neutiekol, ale začal ich rozhadzovať a na okoloidúcich kričal "Veselé Vianoce". S odvolaním sa na políciu a miestne médiá o tom v stredu informovali svetové agentúry.

Muža, identifikovaného ako 65-ročný David Wayne Oliver, zadržali v neďalekej kaviarni po tom, ako v pondelok popoludní prišiel do banky v meste Colorado Springs a pohrozil „použitím zbrane“. Z banky odišiel s nespresneným množstvom hotovosti, vyplýva podľa agentúry Reuters z policajnej správy.

Miestna televízia stanica KKTV priniesla výpoveď očitého svedka, podľa ktorého Oliver vyšiel z banky a začal hádzať peniaze „všade naokolo“ pred tým, ako zvolal: „Veselé Vianoce!“

Okoloidúci podľa správy časť z peňazí vrátili do banky, zatiaľ čo si Oliver sadol do kaviarne a zjavne čakal, kým ho prídu zadržať policajti, ktorým nekládol odpor.

Denník Denver Post informoval, že podľa polície po incidente „tisíce dolárov“ stále chýbajú, pričom nič nenaznačuje, že by Oliver pri svojom čine použil nejakú zbraň. Olivera, ktorého policajná fotografia zachytáva so sivo-bielymi vlasmi a bielou bradou, predvedú pred sudcu vo štvrtok.

#Vianoce #peniaze #Colorado #banková lúpež
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku