Austrália si ešte nevydýchla. Pre požiar evakuujú východné predmestia Canberry

Austrálske úrady vyzvali obyvateľov východných predmestí hlavného mesta Canberra, aby opustili svoje domovy. Výzva súvisí s lesným požiarom, ktorý od stredy horí južne od canberrského letiska, informovala agentúra Reuters.

22.01.2020 16:59
austrália požiare hrôzu sochy wales Foto: ,
Pieskové sochy zachytávajúce hrôzu obyvateľov z požiarov v dedinke Nerrigundah v Novom Južnom Walese, ktorý patrí medzi najviac zasiahnuté lesnými požiarmi v Austrálii. Tie tu zničili asi dve tretiny domácností.
debata

Cestné komunikácie v ohrozenej oblasti boli uzavreté a úrady apelovali na miestnych obyvateľov, aby sa evakuovali. Zranenia ani škody spôsobené požiarom zatiaľ nehlásili.

Lesné požiare na východnom pobreží Austrálie si od septembra 2019 vyžiadali životy 29 ľudí, usmrtili milióny zvierat a zničených bolo vyše 2 500 domov.

Dážď a pokles teplôt koncom minulého týždňa hasičom umožnil dostať plamene pod kontrolu. V stredu však v tejto oblasti opäť zaznamenali vysoké teploty a vietor.

Hasiči varovali, že požiare môžu v dôsledku stúpajúcej teploty a prudkého vetra oblasť štátu Nový Južný Wales zasiahnuť aj vo štvrtok.

Nový Južný Wales sa nachádza na juhovýchode Austrálie a obklopuje Teritórium austrálskeho hlavného mesta (ACT).

debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Austrália #Canberra