Španielskom sa presúva krutá zimná búrka, usmrtila už najmenej deväť ľudí

Najmenej deväť ľudí zahynulo v Španielsku v zimnej búrke nazvanej Gloria - vyčíňala na juhu krajiny, ktorý postihol silný vietor a veľmi nízke teploty. V stredu o tom informovali miestne médiá s odvolaním sa na španielskych predstaviteľov.

22.01.2020 22:20
Španielsko počasie dážď sneh víchrica obete Foto: ,
Na snímke poškodená koľajnicová trať a most v dôsledku silnej búrky v Malgrate pri Barcelone 22. januára 2020. Španielsko trápi už od nedele zlé počasie. Východ krajiny zasiahlo krupobitie, sneženie a silný vietor. Mestá na pobreží Stredozemného mora a ostrovy Mallorca a Menorca bojujú s obrovskými vlnami.
debata

Päť nových úmrtí hlásili v stredu v regiónoch Andalúzia a Valencia, takže celkový počet obetí krutého počasia je zatiaľ deväť. Hlásené sú aj štyri nezvestné osoby, dodala informáciu tlačová agentúra DPA.

Medzi novonahlásenými mŕtvymi boli v stredu 49-ročný bezdomovec, ktorý zamrzol v meste Carcaixent (región Valencia), a žena, ktorá zahynula, keď sa zrútil jej dom v meste Alcoi (takisto Valencia).

Medzi nahlásenými nezvestnými osobami boli na ostrove Ibiza 25-ročný Brit a ďalší človek vo veku 41 rokov, ako aj muž na ostrove Malorka a námorník v katalánskom meste Girona.

Vo veľkých častiach krajiny hlásili v stredu už pokojné počasie. Búrka sa však presunula na sever Španielska a bičuje regióny Aragónsko a Katalánsko. Bol tam vyhlásený druhý a tretí najvyšší stav pohotovosti, ktoré sa označujú oranžovou a žltou farbou.

Keď sa búrka pohybovala krajinou, donútila mesto Valencia zatvoriť pláže a mnoho prístavov. V postihnutých regiónoch bola čiastočne zastavená železničná doprava a úrady odporučili 200.000 študentom zostať doma.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #obete #Španielsko