V nemeckom Rot am See sa znovu strieľalo

V mestečku Rot am See v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, kde muž v piatok zastrelil v miestnej reštaurácii šiestich ľudí, v sobotu opäť padli výstrely. Oznámila to na Twitteri polícia v Aalene.

25.01.2020 14:38, aktualizované: 19:46
15

Hlásenie o streľbe dostala polícia okolo 10.45 h. Po príchode na miesto sa ukázalo, že v jednom z bytov sa zabarikádoval muž. Príslušníkom špeciálnej zásahovej jednotky (SEK) sa ho zakrátko podarilo zadržať.

Po zadržaní sa ukázalo, že muž je v zlom psychickom stave a na základe rozhodnutia sudcu bol prijatý na špeciálnu kliniku. Pri prehliadke jeho bytu sa našli plynové pištole a vzduchovky.

K zraneniu ďalších osôb nedošlo. Bezprostredne nebolo známe, či sobotňajší prípad súvisí s piatkovou streľbou, pri ktorej 26-ročný nemecký občan zavraždil tri ženy a troch mužov patriacich k jednej rodine.

Naďalej kritický je stav 68-ročného zraneného muža. Podozrivého ešte v piatok vypočuli, no motív jeho činu stále nie je známy. Strieľal zo zbrane, ku ktorej mal ako člen streleckého klubu zbrojný preukaz.

V Bádensku-Württembersku došlo niekoľko hodín po streľbe v Rot am See k ďalšej tragédii. O život pri nej prišiel na statku neďaleko mesta Güglingen 15-ročný chlapec, ktorý mal na tele bodné rany. Jeho otca a brata previezli takisto s bodnými zraneniami do nemocnice. Okolnosti tohto prípade sú zatiaľ nejasné. Nie je vylúčené, že sú doň zapletené ďalšie osoby.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Rot am See