Počet obetí záplav v Brazílii sa zvýšil na minimálne 46

Na najmenej 46 mŕtvych sa v nedeľu zvýšil počet obetí záplav spôsobených silnými dažďami, ktoré od piatka sužujú juhovýchod Brazílie. V dôsledku nepriaznivého počasia muselo opustiť svoje domovy už vyše 25 000 ľudí. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady a médiá.

26.01.2020 08:32 , aktualizované: 18:15
Brazil Heavy Rains Foto: ,
Záplavy v štáte Minas Gerais, Brazília, 24. január 2020
debata

Väčšinu z úmrtí zaznamenali v brazílskom štáte Minas Gerais vrátane jeho metropole Belo Horizonte. Zmienený štát zažil v priebehu 24 hodín – od piatka do soboty – vôbec najsilnejšie zrážky za ostatných minimálne 110 rokov, respektíve od začiatku zaznamenávania takýchto meraní, informoval brazílsky denník O Globo.

Úrady v Minas Gerais v nedeľu informovali, že v tomto štáte zahynulo už 37 ľudí, zatiaľ čo ďalších 25 je dosiaľ nezvestných. Svoje domovy tam muselo opustiť 17 000 ľudí.

Deväť úmrtí hlásili aj zo susedného štátu Espírito Santo, v ktorom bolo pre počasie taktiež presídlených či evakuovaných približne 8000 ľudí. Nezvestné sú tam ďalšie tri osoby.

K tragickým záplavám došlo v Brazílii presne rok po tom, ako v dôsledku silných dažďov došlo k pretrhnutiu zbernej priehrady pri bani na ťažbu železnej rudy pri meste Brumadinho ležiacom taktiež v štáte Minas Gerais. Pri tomto nešťastí, ktoré je považované za jednu z najhorších banských tragédii na svete, zahynulo vyše 250 ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Brazília #záplavy #Zosuvy pôdy