Sýrske vládne sily vstúpili do mesta Maarrat an-Numán

Sýrske vládne sily vstúpili v utorok do strategicky dôležitého mesta Maarrat an-Numán na juhovýchode provincie Idlib. Tá leží na severozápade Sýrie, informovala agentúra TASS s odvolaním sa na televíziu Sky News Arabia.

28.01.2020 16:06
Sýria Aleppo nepokoje boje armáda Rusko podpora Foto: ,
Sýrski vládni vojaci ukazujú znak víťazstva na tanku pri ostreľovaní pozícií rebelov na frontovej línii v západnej časti sýrskeho mesta Aleppo 27. januára 2020.
debata (21)

Podľa nej sa v meste nachádza hlavná základňa džihádistickej teroristickej organizácie Džabhat Fatah aš-Šám (predtým Džabhat an-Nusra), ktorá je napojená na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida.

Agentúra AFP s odvolaním sa na správu mimovládnej organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii zas píše, že sýrski vojaci vstúpili do „povstaleckého mesta symbolického a strategického významu v poslednej veľkej opozičnej bašte v krajine“.

Mesto „je úplne obkľúčené a jednotky režimu vtrhli najprv do západnej časti mesta“, ktorá je prevažne opustená po mesiacoch ostreľovania, uviedlo SOHR.

21 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #Idlib #sýrska armáda #Maarrat an-Numán