Zástupca primátora Amsterdamu: Prostitútky nie sú turistickou atrakciou

13.02.2020 22:10

Úrady v holandskom Amsterdame zakázali skupinové výlety, ktoré turistov sprevádzali po štvrti prostitútok De Wallen. Informovala o tom agentúra AP.

Zámerom tohto opatrenia je obmedziť narastajúce zástupy návštevníkov v historickom centre mesta a ochrániť pracovníčky amsterdamskej mestskej štvrti „Red Light“.

Mesto uviedlo, že s prostitútkami turisti často zaobchádzajú „nezdvorilo“ a fotografujú si ich bez ich súhlasu.

„Je nezdvorilé s prostitútkami zaobchádzať ako s turistickou atrakciou“, vyhlásil zástupca primátora Victor Everhardt. Skupinové výlety v časti mesta budú stále dovolené v prípade, že sa podriadia novým pravidlám, ktoré do platnosti vstúpia v apríli, a vyhnú sa výkladom s prostitútkami.

Oblasťou každodenne prejde až 115 sprevádzaných výletov. Podľa Everhardta zákaz pomôže obyvateľom mestskej časti aj podnikateľom. Amsterdamské úrady prijali už niekoľko opatrení zameraných na zníženie náporu návštevníkov – napríklad ulice sú po hektických večeroch uzatvárané, aby sa mohli vyčistiť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#turisti #Amsterdam
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku