Životy hasičov v ohrození: Orkán im lámal stromy priamo nad hlavou

, 14.02.2020 13:46

Ničivý vietor a búrka Sabine, ktorá sa prehnala cez Európu, cez týždeň narobila obrovské škody aj v susednej Českej republike. Potrápila hlavne hasičov, ktorí zasahovali na mnohých miestach republiky. Padnutý strom cez cestu medzi obcami Protivanov a Žďárná sa vybrali v pondelok 10. februára odstrániť aj dobrovoľní hasiči z obce Protivanov v Olomouckom kraji.

Z obyčajného zásahu sa pre hasičov stal zásah nezabudnuteľným zážitkom. „Ruku nad nami držal anjel strážny,“ zhodnotili obrovské šťastie samotní zasahujúci hasiči. „Práca v lese pri takomto počasí je jednou z najrizikovejších, pretože je to prostredie, ktoré nevieme ovplyvniť,“ vysvetľujú hasiči na sociálnej sieti. Príroda ukázala svoju silu.

Video: Pozrite si, ako apokalypticky vyzeral zásah hasičov počas orkánu Sabine

Po tom, čo hasiči dokončili svoju prácu a vydali sa k vozidlu, zdvihol sa vietor a začali padať aj ďalšie stromy na miesto, kde predtým stáli hasiči. „Šťastie? Náhoda? Vyššia moc? Tu hrali úlohu aj skúsenosti a rozvaha, ale náš anjel strážny sa určite dosť zapotil, aby udržal Sabinu na uzde, pokiaľ budeme v bezpečí,“ opísali video hasiči.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Stromy #orkán #dobrovoľní hasiči
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku