Spolupredsedovi nemeckej pravicovej AfD podpálili auto

02.03.2020 12:09
Nemecko AfD  podpálenie   Tino Chrupalla
Spolupredseda strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Tino Chrupalla 29. februára 2020 v nemeckom meste Weinböhla. Autor: ,

Nemecká polícia vyšetruje incident, pri ktorom neznámy páchateľ v noci na pondelok v saskom meste Gablenz podpálil osobné auto spolupredsedu krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Tina Chrupallu. Vyšetrovatelia majú podozrenie, že mohlo ísť o čin politicky motivovaného podpaľačstva, informovala agentúra DPA.

Chrupalla zastáva spolu s Jörgom Meuthenom post predsedu AfD. Jeho vozidlo bolo zaparkované podľa jeho slov na pozemku pri jeho dome v Gablenzi v spolkovej krajine Sasko. Miesto incidentu polícia uzavrela.

„Aj vzhľadom na ostrú politickú diskusiu ide o priamy útok na moju rodinu. Prekračuje to všetky mysliteľné hranice. Toto stupňovanie napätia sa musí skončiť,“ vyhlásil Chrupalla pre denník Bild.

Polícia uviedla, že hasičom sa podarilo v šírení požiaru úspešne zabrániť, avšak auto sa už opraviť nedá. Majiteľ vozidla sa nadýchal dymu a nachádza sa na ošetrení v miestnej nemocnici.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Nemecko #AfD