Väčšinu požiarov buša v Austrálii už uhasili

Po viac ako 240 dňoch už v najväčšom austrálskom štáte Nový Južný Wales nevyčíňajú pustošivé požiare buša. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

05.03.2020 12:24
debata

„Sezóna požiarov sa oficiálne skončila pre celý Nový Južný Wales 31. marca. Z toho vyplýva, že v súčasnosti už nie sú Novom Južnom Walese žiadne aktívne požiare,“ uviedol hovorca požiarneho zboru Greg Allan s tým, že od augusta tam zhorelo viac ako 5,5 milióna hektárov pôdy.

V rámci celej Austrálie požiare zničili viac ako 3000 domov a zhorelo viac ako 12,5 milióna hektárov pôdy. Najmenej 33 osôb vrátane šiestich hasičov prišlo v období požiarov o život. Austrálsky premiér Scott Morrison označil toto obdobie za „Čierne leto“.

V štáte Viktória zhorelo 1,5 milióna hektárov pôdy, pričom podľa hasičov sú „pod kontrolou všetky vážnejšie požiare“. „Súčasné poveternostné podmienky podstatne obmedzili aktivitu požiarov a možnosť ich šírenia,“ uviedol hovorca hasičov.

V štáte Západná Austrália zhorelo viac ako 1,5 milióna hektárov pôdy a v súčasnosti tam už nie je aktívny žiadny požiar.

debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália #Požiare
Flowers