Pád budovy v Pakistane si vyžiadal životy 11 ľudí

05.03.2020 17:49
Pakistan Karáčí budova zrútenie obete zranení
Pakistanskí dobrovoľníci vyťahujú chlapca spod trosiek zrútenej budovy v Karáčí 5. marca 2020. Autor: ,

Najmenej 11 ľudí prišlo vo štvrtok o život a 22 osôb utrpelo zranenia pri páde päťposchodového obytného domu v prístavnom meste Karáčí.

Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov, podľa ktorých uviazlo pod jej troskami niekoľko ľudí. Zrútený komplex s bytovými jednotkami mal pôvodne štyri podlažia, ale zhruba pred rokom bolo postavené ďalšie poschodie, a to v rozpore so stavebnými predpismi. Zrútili sa aj dva priľahlé domy.

„Medzi obeťami je sedem žien a tri deti,“ povedal pre AFP lekár z miestnej štátnej nemocnice. Jeden zo zdravotníkov uviedol, že pod troskami uviazlo niekoľko ľudí, ktorých sa záchranári pokúšajú vyslobodiť.

Príčina pádu budovy sa vyšetruje, ale podľa miestneho stavebného inšpektora sa predpokladá, že príčinou nehody bol kanalizačný systém.

V Pakistane sú pády striech a budov bežné, najmä v dôsledku nedostatočných bezpečnostných noriem a nekvalitných stavebných materiálov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pakistan #obete
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku